Konečně ve svém bydlení!

Teprve s novým bytem získala mladá žena pocit, že se opravdu postavila na vlastní nohy.

 

Po dokončení studií a získání dobrého zaměstnání žila neustále v provizoriu. Věčné shánění ubytoven a střídání podnájmů rozličných kvalit nebralo konce. „Snažila jsem se již dlouho udělat všem nejistotám přítrž, ale na vlastní bydlení je potřeba nejdřív našetřit nemalou částku. Když jsem se v zaměstnání vypracovala na dobrou pozici, moje příjmy stále podstatně krátily právě drahé podnájmy.“ vypráví majitelka bytu.

Přišla včas

Majitelka měla zájem pořídit si menší vlastní byt v novém domě. Nemalou výhodou takového bytu je parkovací místo v uzavřené garáži v suterénu, zpravidla k bytu náležící. Trpělivým prohledáváním nabídek se majitelce podařilo najít developerský projekt bytového domu v časném stadiu. Projekt nabízel byty nejrůznější velikosti s parkovacím stáním. Ze staveniště ve spodní části jižního svahu byl krásný výhled na město, v bezprostředním okolí rodinné vily zahrádky. Po návštěvě developera si zamluvila dvoupokojový byt s kuchyňským koutem a balkonem. Jelikož se připojila k projektu mezi prvními, mohla ještě uplatit návrhy dílčích změn a osobní přání týkající se vybavení.

 

Každý má své priority

Základní dispozice zůstala zachována, jen dveře z předsíně do ložnice majitelka zrušila a oba pokoje spojila širokými posuvnými dveřmi se dvěma křídly vyplněnými matným sklem. Spojení pokojů v jeden obytný prostor podtrhuje průběžně položená plovoucí laminátová podlaha dezénu dub. Naopak kuchyňský kout umístěný na vnitřní straně obývacího pokoje oddělila posuvnou příčkou.

Dnes se často zdůrazňuje spojení kuchyně s obytným prostorem, často mu kuchyň přímo dominuje. Ale záleží vše na osobních prioritách a životním stylu. „Jelikož jsem zatím bezdětná žena, tento byt mi dokonale vyhovuje. Vystačím si s menším jídelním stolem, hostiny příliš nepořádám a stále se dívat do kuchyně mě také nějak nepovznáší. Lehkou příčku z akrylátových desek upevněnou jen ve dvou kolejničkách lze kdykoli velmi snadno demontovat a na její místo postavit velký jídelní stůl. Na podlahy v kuchyni, koupelně i předsíni si majitelka vybrala keramickou dlažbu klidné, téměř neutrální barvy, ve stejném odstínů také obklady do koupelny.

Mít kam ukládat

Kuchyně zařízená světlým nábytkem, na němž se střídá teplá březová dýha a šedé odstíny pracovní desky, hliníkového obkladu stěny a nerez spotřebičů. Byt je ušitý majitelce přesně na míru, proto ho nechtěla zastavit nábytkem, velký význam tak připadá účelně rozmístěným úložným prostorům. Od vybraného dodavatele pořídila do předsíně a ložnice velkoprostorové skříně. Ještě jedna skříňová sestava stojí podél stěny naproti oknu v ložnici. „Myslím, že úložné prostory v bytě je důležité dobře využít, aby obývací pokoj zůstal vzdušný. Zvolila jsem do něho červenou rohovou sedací soupravu jako dominantní prvek, pak je tam už jen pár menší solitérů. Rádi odpočíváme i na balkóně, odkud je úchvatný pohled na město“, vysvětluje majitelka.

Z nového bytu je majitelka stále nadšená. Jsem šťastná, že se mi podařilo uskutečnit moji touhu. Na stavění nového domu bych neměla čas, schopnosti, ani chuť. Koupila jsem si perfektní byt. „Cítím se být konečně svou paní“, uzavírá majitelka.

Napsat komentář